Tai priemonės prekių eksponavimui prekybos vietose, siekiant atkreipti dėmesį bei skatinti produktų pardavimus. Dažnai naudojami vykdant reklamos akcijas, loterijas, žaidimus ir kitus pardavimų skatinimo veiksmus. Prekybiniai stendai, stovai arba displėjai (iš anglų k. “display”) gali būti statomi ant grindų arba ant parduotuvės prekystalio, taip pat kabinami prie stelažų, lentynų. Lentynas turintys, ant žemės pastatomi stovai yra pagrindinės rinkodaros priemonės, atkreipiančios pirkėjų dėmesį. Gali būti su ryškiaspalve spauda pagal kliento pateiktą maketą arba natūralios rudos ar baltos kartono spalvos.

Reklaminis stendas tai dekoro ir rinkodaros kampanijos elementas. Kartoniniai reklaminiai stendai leidžia lengvai pristatyti reklaminę medžiagą – nuo ​​lankstinukų ir vizitinių kortelių, reklaminės atributikos iki plakatų. Reklaminis stendas iš kartono tai racionalus ir ekologiškas sprendimas. Kartono stendų naudojimas leidžia paprastai ir nebrangiai keisti spalvas ar pateikiamą informaciją.

Reklaminius stendus galima skirstyti į rūšis:

  • stendai ir stovai
  • prekystaliai
  • lentynos
  • palečių dekoracijos
  • dekoracijos vitrinoms
  • apsaugos vartelių dekoracijos

Pagrindiniai stovų tipai: (sąrašas numeruotas)

  1. Ant grindų pastatomas stovas su lentynomis. Paprastai apie 130-170 cm aukščio, turintis 4-8 lentynas.
  2. Prekystalio stovelis. Statomas ant parduotuvės prekystalio, kasų, priekasių zonoje. Populiarus degalinėse, vaistinėse, mažose nesavitarnos parduotuvėse
  3. Pakabinamas stovelis. Prie lentynų, stelažų pritvirtinamas stovelis su nedideliu prekių kiekiu. Atkreipia pirkėjų dėmesį netikėtoje vietoje, pvz., prie susijusios kategorijos lentynų – šokolado stovelis prie kavos lentynos

Reklaminiai stovai iš kartono
Gofruotasis kartonas yra ko gero populiariausia medžiaga, naudojama reklaminių stovų gamyboje. Ji lengvai apdirbama, patogi naudoti ir palyginus nebrangi. Kartoniniai stovai užsakomui pateikiami supakuoti transportinėje dėžėje kaip detalių rinkinys. Į komplektą pridedama stovo surinkimo instrukcija. Paprastai stovo surinkimas būna labai nesudėtingas ir trunka 5-7 minutes.

Reklaminiai stovai iš kitų medžiagų
Reklaminiai stovai gali būti gaminam iš PVC, akrilo, organinio stiklo ir kitų tipų plastikų, naudojamų reklamos priemonių gamyboje. Naudojame tiek baltos spalvos, tiek ir spalvotus plastiko lakštus.

Parodų ir informaciniai stendai
Skirti atkreipti dėmesį parodose bei kituose renginiuose. Gali turėti lentynas su produktais arba būti tik informacinio pobūdžio.

Ką reiškia POSM ir reklaminiai stovai? Kas yra POSM stovai ir prekybos taškų stovai?
POSM reiškia „Point of Sale Material“. Tai yra įvairaus tipo reklaminės priemonės naudojamos parduotuvėje. Jos tikslas yra skatinti impulsinius pirkimus, didinti prekių pardavimus ne iš įprastos prekės vietos lentynose, stelažuose. POSM pavyzdžiai: stovai, displėjai, lentynos dekoracijos, stelažo papuošimai, plakatai, karuliai, kainų žymekliai ir kt.

Terminai, susiję su reklaminiais stovais (nenumeruotas sarašas)
FSU (free standing unit) – ant žemės pastatomas reklaminis stovas, kaip atskiras vienetas.
Counter display – ant prekystalio statomas stovelis
Pallet display – paprastai euro paletės dydžio (120x80cm) stovas ar prekių eksponavimo priemonė
Parasite type display – pakabinamas stovelis, tvirtinamas prie lentynos, stelažo

Standatiniai stovų matmenys

PavadinimasMatmenys
1/8 paletės40x30cm
1/4 paletės40x60cm
1/2 paletės80x60cm
Standatiniai kartono stovų matmenys